Home / Sport / Fudbal: KABLOVI već u drugom minutu slavili pobedu u Boru i BEZ IJEDNOG PORAZA PREZIMIĆE NA LIDERSKOJ POZICIJI

FUDBAL: KABLOVI POGOTKOM MLAĐANOG ANDRIJE STANISAVLJEVIĆA VEĆ U DRUGOM MINUTU SLAVILI POBEDU U GRADU BAKRA I ZLATA PROTIV OFK BORA (1:0) I SA ŠEST BODOVA VIŠKA, BEZ IJEDNOG PORAZA TOKOM JESENI, PREZIMEĆE NA LIDERSKOJ POZICIJI U ZONI ISTOK

OFK BOR 1919 – KABLOVI 0 : 1 ( 0 : 1 )

BOR. Gradski stadion. Gledalaca: 150. Sudija:Miloš Jocić (Knjaževac) 7. Pomoćnici: Janko Cvejić (Knjaževac) 7 i Marijo Toroglanović (Boljevac) 7. Delegat: Dragiša Ivković (Negotin). Strelac: Andrija Stanisavljević u 2. minutu. Žuti kartoni: Stamenkovski, Dimitrijević, Jovkić (OFK Bor 1919), Jovanović, Đoševski, Trifunov (Kablovi)

OFK BOR 1919: Stojčić 7, Đurđević 7, Buzej 7, Radovanović 7, Stanojević 7, Kračunović 7, Jovkić 7 (od 77. Bugarinović -), Dimitrijević 7, Đorđević 7, Karabašević 7, Stamenkovski 7.

KABLOVI: Trailović 7, Cokić 7, Nikolić 7, Mladenović 7, Trifunov 7,5, Đoševski 7, Konić 7, Stanisavljević 8 (od 75.Čaurević -), Jovanović 7,5 (od 80. Stefanović -), Bućin 7, Ramadani 7

Igrač utakmice: Andrija Stanisavljević (Kablovi)

Iskusniji i kvalitetniji sastav Kablova je pogotkom mlađanog napadača Andrije Stanisavljevića već u drugom minutu igre, zasluženo pobedio podmlađeni sastav Bora (1:0) i „overio“ jesenju titulu u zoni Istok.

Po hladnom vremenu zaječarski „kablari“ su pobedonosni i jedini pogodak na utakmici postigli na samom početku. Već u drugom minutu lepu akciju je krunisao „bonus“ Andrija Stanisavljević, rezantnim udarcem iz blizine, posle precizne asistencije iskusnog centarfora Nemanje Jovanovića.

-U našem prvom napadu ka golu Borana vođa navale Nemanja Jovanović me je odlično uposlio, a meni ništa drugo nije preostalo nego da bez oklevanja i preciznim udarcem pošaljem loptu u nebranjeni deo mreže. Ispostavilo se kasnije bio je to i jedini pogodak na ovom meču, koji nam je doneo tri zlatna boda na putu ka Srpskoj ligi – kaže Andrija Stanisavljević, „bonus“ napadač i strelac zlata vrednog pogotka.

I u daljem toku susreta, kako do poluvremena, tako i u drugom poluvremenu svi pokušaji Borana da bar izjednače rezultat, odnosno Zaječaraca da udvostruče prednost, i pored nekoliko zrelih prilika, ostali su samo na pokušajima. Posle utakmice igrači obeju ekipa su se sportski pozdravili, do proleća i nastavka sezone, a do tada „kablari“ pod visokim naponom zimovaće na prvom mestu. Zasluženo.

-Ušli smo u susret maksimalno motivisani. Znali smo da Borani imaju najmlađi sastav u ligi, koji je veoma kvalitetan. Kada steknu malo više iskustva smeši im se lepa budućnost. i njima i klubu. Naš sastav je daleko iskusniji i zreliji, što smo pokazali na terenu i zasluženo pobedili. Potvrdili smo još jednom ove jeseni da imamo najbolji sastav u ligi, koji na svih 15 odigranih utakmica prvog dela sezone nije osetio gorčinu poraza. Posle dobrih zimskih priprema očekujemo da nastavak prvenstva odigramo još bolje, da osvojim prvo mesto i od leta zaigramo u Srpskoj ligi – kaže Aleksandar Trifunov, perjanica i komandant odbrane Kablova.

Trener „kablara“ Igor Slović zaključuje:

-Zaista odigrali smo prvi deo sezone bez greške. Zabeležili smo 12 pobeda, osam vezanih i tri nerešena rezultata, bez poraza. To potvrđuje da imamo kvalitet više, koji smo potvrdili i na terenu. Očekujem da i u nastavku budemo na visini zadatka. Svi fudbaleri su podjednako zaslužni za uspeh i ja im se za prikazane igre i pobede zahvaljujem. Pored ovih starijih i iskusnijih imamo i nekoliko klinaca koji su potvrdili da u budućnosti na njih možemo da računamo – kaže trener Igor Slović.

Rukovodstvo Kablova na čelu sa Zoranom Trifunovom, predsednikom kluba, planira da ovih dana organizuje zajednički ručak za sve fudbalere, na kome će im se i zvanično zahvaliti na postignutim rezultatima uspehom ove jeseni, a dogovoriće se i o početku priprema za prolećni deo prvenstva.