Home / Sport / Derbi Super B lige rukometašica Srbije: VRBAS RAZBIJEN KAO KRČAG
Derbi Super B lige rukometašica Srbije: VRBAS RAZBIJEN KAO KRČAG

*Zaječar -Vrbas 28:15 (14:6)

Hala Kraljevica. Gledalaca 800. Sudije: Spasoje Kolak/Kragujevac/, Stanislav Milošević/Jagodina. Sedmerci: Zaječar 5/4, Vrbas 6/2. Isključenja: Zaječar 12, Vrbas 8 minuta.

ZAJEČAR: Ivana Korać, Marijana Ilić (sedmerac), Jelena Stekić 8/1, Anja Belić 8/3, Jovana Nikolić 5, Bogdana Simonović 3, Sonja Simonović 2, Mileva Knežević 2, Anđela Božić, Jovana Ivanić, Jelena Balević, Ivana Dimitriević, Katarina Stevanović, Anastazija Bogdanović, Nina Milovanović, Sofija Stanković. Trener: Živojin Maksić.

VRBAS: Ana Marija Vulić, Maksić Novakov 4/1, Grozdanić 2, Milić 2, Mažić 2, Nilić 2, Pavlović 2, Sukur 2/1, Knežević 1, Petrović, Lovrić, Cvelf, Vasiljević, Mitrović. Trener: Milutin Lučić.

Derbi ll. poslednjeg jesenjeg kola odigran je u Zaječaru, pred rekordnim brojem gledalaca „naoružanih“ navijačkim rekvizitima.

Atmosfera kakva duže nije viđena u zaječarskoj sportskoj hali. A bilo je straha na obe strane. Neizvesnost je trajala samo 10 minuta. „Klackalicu“ do 4:4 prekinule su domaće igračice koje su preuzele loptu i njom suvereno vladale do kraja prvog poluvremena. Odavno ovde nije viđena tako borbena i timska igra domaće ekipe koja je serijama od 4:0 i 7:0 stetkla kapitalnih osam golova viška, u nastavku igre najpe povela sa 10, a u samom finišu utakmice i 13 golova razlike, pa je debrbi pretvoren u igru mačke i miša. Dugo nije viđeno ni takvo drugarstvo i veselje na kraju utakmice.

Zaječarke su ostale na trećem mestu tabele, ali su se izjednačile u bodovima (16) sa Vrbasom, dok Minakva (bivša Vojvodina) ima četiri više i nijedan poraz. U narednom, prvom prolećnom, kolu u Zaječaru gostuje Pirot.