Home / Ritam grada / Deca iz Zaječara DRŽAVNI PRVACI U PRUŽANJU PRVE POMOĆI!
Deca iz Zaječara DRŽAVNI PRVACI U PRUŽANJU PRVE POMOĆI!

ONI SU NAJMLAĐI, ALI SU NAJBOLJI – ONI SU DRŽAVNI PRVACI U PRUŽANJU PRVE POMOĆI!

Na danas održanom državnom takmičenju ekipa Crvenog krsta Srbije u pružanju prve pomoći i realističkom prikazu povreda stanja i oboljenja, ekipa iz Zaječara, najmlađa u kategoriji Petlića, osvojila je 1. mesto i zlatnu medalju.

Od 40 ekipa Omladine i Podmladka, u sveukupnom plasmanu zaječarski omladinci osvojili su 11. mesto, dok je u kategoriji Podmladka ekipa iz Zaječara zauzela osmu poziciju.

Svoje umeće poznavanja prve pomoći pokazale su danas na Rudniku ekipe iz 21 grada i opština iz cele Srbije, koje su se plasirale na Državno takmičenje nakon pobeda na opštinskim, gradskim, pokrajinskim i međuregionalnim takmičenjima.

U realističkom prikazu povreda stanja i oboljenja podmladak zaječarskog Crvenog krsta osvojio je 270 bodova i 8. mesto.

Prvo mesto u realističkom prikazu pripalo je Crvenom krstu Savski venac, drugo Crvenom krstu Užice, dok je treće mesto osvojila ekipa Crvenog krsta iz Rume.