Home / Boljevac / Četvrtfinale Kupa na području FS regiona Istočne Srbije: TIMOČANIN – BALKANSKI 5 : 0 ( 1 : 0 )

BOLJEVAC. Gradski stadion. Gledalaca: 200. Sudija: Miloš Milanović (Ćuprija) 9. Strelci: Miloš Stojanović u 24, 55, Uroš Nikolić u 61, Aca Manić u 68, 88. minutu. Žuti kartoni: Petrović, Nedić (Timočanin), Mančić, Kirkon, Vasov (Balkanski).

TIMOČANIN: Kojić – Jonić 7, Jovanović 7, Gordić 7 (Antić 7), Petrović 7 (Minić 7,5), Nedić 7,5, Nikolić 7, Manić 8, Stojanović 8, (Videnović 7), Miletić 7, Ristić 7.

BALKANSKI: Ilić 6, Davidović 6,5, Potić 6, Georgijev 6 (N. Kirken 6), B. Vasov 6, Markov 6,5, Ćirić 6, S. Vasov 6, Todorović 6.

Igrač utakmice: Miloš Stojanović (Timočanin)

Zbog renoviranja stadiona u Knjaževcu srpskoligaš Timočanin je bio domaćin Balkanskom iz Dimitrovgrada, u čevrtofinalnoj utakmici kupa na području FS RIS, na stadionu Rtnja u Boljevcu.

Susret dva neravnopravna rivala protekao u nadmoćnijoj igri novog srpskoligaša iz Knjaževca, koji je u svim elementima fudbalske igre nadvisio zonaša iz Dimitrovgrada i sa „pola gasa“ ga ispratio kući sa „petardom“ u mreži (5:0) i plasirao se u polufinale kupa FS RIS.

Seriju golova otvorio je iskusni kapiten Miloš Stojanović u 24. minutu. Isti igrač je u 55. minutu udvostručio prednost, da bi se šest minuta kasnije u listu strelaca upisao i Uroš Nikolić, pojačanje iz zaječarskog Timoka. Tačku na ovu neravnopravnu borbu sa dva pogotka stavio je Aca Manić, u 68. i 88. minutu. Gosti sa na susret došli sa samo jednim rezervnim igračem, pa mogu biti više nego zadovoljni što nisu pretrpeli ubedljiviji poraz. Sudija Miloš Milanović iz Ćuprije sa svojim pomoćnicima odsudio je ovaj susret bez ijedne greške, u čemu su mu fer i korektnom igrom pomogli i akteri obeju ekipa.