Home / Sport / ČETVRTFINALE KUPA FSZO: KABLOVI – TIMOK 1:0
ČETVRTFINALE KUPA FSZO: KABLOVI – TIMOK 1:0

# Konić u 60. minutu izborio polufinale sa Timočaninom

Na terenu FK Kablovi je, u sredu popodne, odigrana četvrtfinalna Kup utakmica na teritoriji Fudbalskog sveza Zaječarskog okruga, u kojoj je domaćin za korak bio bolji od gradskog rivala Timoka. Pred punom tribinom viđena je zanimljiva i borbena utakmica u kojoj su domaćini imali više želje, ali njihova dominacija u prvom poluvremenu nije krunisana pogotkom. U tom periodu viđene su dve, više nego izgledne prilike, ali su Bućin iz slobodnog udarca i Konić šutem sa ivice šesnesterca zatresli prečku.

Najbolji igrač meča Lazar Konić, sedmica Kablova, je u 60. minutu sam istrčao do ivice kaznenog prostora i savladao golmana gostiju Ivanovića. Kablovci vršili pritisak na gostujuće fudbalere i dugim loptama upošljavali svoje napadače po krilima, pa je Konić imao još dve prilike, u 71. i 74. minutu, kada je po levoj strani čak pretrčao i golmana, ali je izostala egzekucija.

Timokovci su više žara pokazali tek nakon primljenog gola, ali Jovanoviću je njegov volej u 66. minutu odbranio golman Ristić, a šut glavom, nakon centaršuta u 74. minutu, pogodio stativu. Isti igrač nije uspeo ni u 71. minutu, kada na dva metra ispred gola nije uspeo da dostigne odlično ubačen centaršut sa leve strane, pa je lopta prohujala van terena.

Druga polufinalna utakmica za kup na teritoriji FSZO odigra se naredne srede, na terenu Kablova od 17 sati i 30 minuta, a sastaju se Kablovi i knjaževački Timočanin. Pobednik ovog meča, sastaće se u final sa Rtnjem, prve srede u junu na Gradskom stadionu u Zaječaru. Boljevčani su, u prvoj polufinalnoj utakmici, iznenadili Ozren u Sokobanji slavili sa 3:0.

Sudije: S. Prvulović, M. Jovanović, D. Božinović. Žuti kartoni: Kablovi 5, Timok 1.

Kablovi: I. Ristić, N. Petrović, P. Tošić, P. Mladenović, D. Petrović, L. Konić, A. Stefanović (D. Mitev), V. Mladenović (A. Mitrović), M. Bućin, A. Bonović (V. Vešković).

Timok: M. Ivanović, L. Ćirić, D. Lazarević (V. Bodicović), V. Velimirov, M. Todorović (M. Rajković), I. Jovanović, S. Spasovski, J. Ćatić, M. Rosević (U. Nikolić), M. Jovanović.