Home / Sport / BALKANSKI UBEDLJIVO POBEDIO OFK 019, U SUBOTU „ROMANTIČARI“ SA KRALJEVICE ODLAZE U MAJDANPEK

OFK 019 – BALKANSKI 1 : 4 ( 1 : 2 )

ZAJEČAR. Igralište kod spomenika LJubi Didiću. Gledalaca: 150. Sudija: Dušan Jakovljević (Negotin) 7. Pomoćnici: Nikola Jakovljević ( obojica iz Negotina) 7. Delegat: Nikola Radisavljević (Boljevac). Strelci: Vasko Manojlović u 8. minutu za OFK 019, a Nemanja Mančić u 31, Nikola Ćirić u 45, Davor Petrov u 48, 89. minutu za Balkanski. Žuti kartoni: Miljan Nikolić, Petrović (OFK 019), Markov (Balkanski).

OFK 019: Barbulović 6, Petrović 6, Selimović 6, Miljan Nikolić 6, DŽunov 7, Badiković 6 (od 71. Pavlović 6), Dimitrijević 6,5, Gligorijević 6, Savić 6, Miloš Nikolić 7 (od 82. Pašić -), Manojlović 6,5 (od 69. Merdović 6).

BALKANSKI: Ilić 6,5, Davidović 6, B. Vasov 6 (od 82. Ranđelov -), N. Mančić 7,5, Vasov 7, Markov 7, Petrov 7,5, D. Mančić 7, Ćirić 7, S. Vasov 7 (od 90. N. Kirkov -), S. Kirkov 6 (od 73. Potić -).

Igrač utakmice: Davor Petrov (Balkanski)

OFK 019 novajlija u zoni Istok, potajno se nadao da na svom igralištu pored pruge, mogu da iznenade i pobede iskusnu ekipu Balkanskog iz Dimitrovgrada, lidera na tabeli. Međutim, želje im se nisu ostvarile. Umesto očekivanog uspeha doživeli su neočekivano visok poraz (1:4).“Romantičari“ sa Kraljevice su dobro otvorile utakmicu i pogotkom Vaska Manojlovića, već u 8. minutu, posle asistencije Bobana Dimitrijevića, poveli su sa 1:0 i nagovestili drugu pobedu pred svojim navijačima, u novoj sezoni, u višem rangu takmičenja.

-Boban Dimitrijević me je odlično uposlio, a meni potom nije bilo teško da savladam Vojislava Ilića, golmana gostiju. Međutim, rano vođstvo protiv lidera na tabeli kao da nas je uplašilo, dosta smo grešili u svim linijama tima, što su iskusni gosti maksimalno iskoristili i preokrenuli rezultat u svoju korist – kaže strelac Vasko Manojlović.

Iskusan zonaš iz Dimitrovgrada, koji već osam godina igra u zonaškom društvu, izjednačio je u 31. minutu golom Dušana Mančića, kada je pretrčao i nadmudrio odbranu domaćina i zatresao mrežu golmana Aleksandra Barbulovića. U poslednjim trenucima prvog poluvremena vezista Balkanskog po desnoj strani je bio bolji od svog čuvara, potom je centrirao pravo na glavu centarforu Nikoli Ćiriću, koji sa osam metara dovodi goste u vođstvo od 2:1.

Na početku drugog poluvremena imali su Zaječarci lepu priliku da poravnaju rezultat na 2:2, ali nisu se najbolje snašli pred golom gostiju. Nekoliko trenutaka kasnije Davor Petrov, desnokrilni napadač gostiju, koristi neopreznost u odbrani domaćina i rezantnim udarcem sa sedam metara, šalje loptu u sam desni donji ugao nemoćnog golmana Aleksandra Barbulovića.

-Tako to obično biva u fudbalu. Ne postigneš gol iz povoljne prilike, a ubrzo te stigne kazna. Da smo izjednačili na 2:2, možda bi bila druga priča na terenu. Ako ne više mogli smo bar da ostanemo neporaženi. Ali, šta je tu je. Moramo da se pomirimo sa porazom od neugodnog Balkanskog i da sve naše misli usmerene ka predstojećem duelu sa Majdanpekom u gradu bakra i zlata. Pokušaćemo da nadoknadimo propušteno – kaže kapiten Miloš Nikolić.

Najlepši momenat na ovoj utakmici viđen je minut pre kraja susreta. Saša Vasov je sa leve strane lepo nabacio loptu do Davora Petrova, koji volej udarcem sa 18 metara postavlja konačan rezultat – 4:1 za Balkanski. Zaista prelep gol kakav odavna nije viđen na terenima u Zaječaru. Za evro razmenu.
Kao što već rekosmo u narednom kolu „romantičari“ sa Kraljevice optimistički gostuju kog Majdanpeka.